2005 Yılında, enerji sektöründe faaliyet göstermek üzere, bir aile şirketi olarak kurulmuş olan BLG MAKİNA Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, faaliyetlerine yurtdışı firma temsilciliği ve enerji santralleri için elektrik taahhüt işleri yaparak devam etmektedir.

BLG Makina’nın 2005 yılından beri Türkiye temsilciliğini yapmakta olduğu İspanyol firması “INDAR ELECTRIC S. L. ’’, hidroelektrik santralleri (HES), rüzgâr enerjisi santralleri (RES) ve kojenerasyon tesisleri için jeneratör (alternatör) ve endüstriyel uygulamalar için DC ve AC elektrik motorları üretmektedir.

BLG Makina’nın 2010 yılından beri Türkiye temsilciliğini yapmakta olduğu bir diğer firma da projenize ve ihtiyacınıza göre 25 MW’a kadar buhar türbini tasarım, mühendislik ve üretimini gerçekleştirmekte olan Almanya’nın “M+M TURBINEN TECHNIK GmbH ” firmasıdır.

BLG Makina, bu iki önemli temsilciliğinin yanı sıra, yeni kurulmakta olan enerji santrallerinin (HES, RES ve JES) elektrik taahhüt işlerini de anahtar teslimi olarak gerçekleştirerek faaliyetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ:

Enerji talebinin artarak devam ettiği ülkemizde işletmedeki ve yeni kurulmakta olan enerji santrallerine yönelik, müşterilerimize mühendislik, araştırma, geliştirme, üretim, satış ve satış sonrası bakım, onarım, servis ve yedek parça hizmetleri sunmak.

VİZYONUMUZ:

Faal olduğumuz Türkiye Enerji Üretimi Sektöründe, vermekte olduğumuz hizmetlerle (temsilcilik, satış, servis ve yedek parça temini) müşterilerimizin ilk tercihi ve teknoloji, yenilik ve kalitede pazar birincisi olmak.

That whenever any form of government becomes destructive of these ends it is the right of the people examine here for information to alter or to abolish it, and to institute a new government.